Kişiye Özel Beslenme

       Obezite çağımızın en önemli problemleri arasına yer almaktadır. Özellikle yoğun iş temposu, masa başı çalışma düzeni derken hem beslenmeye özen gösteremiyor hem de fiziksel aktivite için yeterli zaman ayrılamıyor. Zaman içerisinde ise maalesef tüm bunların sonucu fazla kilo olarak vücuda dönüyor. Obezite ile başlayan süreç birçok yandaş hastalığı da (Diyabet, hipertansiyon, kalp – damar hastalıkları gibi) beraberinde getiriyor.

       En sonunda pratik çözümler aranmaya başlanıyor ve sağlıksız programlarla hızlı kilo vermeyi sağlayacak diyet listeleri uygulanıyor. Kısa vadede zararları belli olmasa bile uzun vadede hem metabolizma hızı bozuluyor hem de sağlık tehlikeye atılmış oluyor.

     

 Kişiye özel beslenme; kişinin bütün verileri baz alınarak, beslenme düzeni ve saatlerine göre, sağlıklı bir beslenme programı hazırlanmasıdır. Bu sayede hem kilo verirken sağlığınız tehlikeye girmeyecek hem de eğlenceli bir şekilde hedefinize ulaşacaksınız. Sağlıklı beslenme kesinlikle bütün besinleri hayatımızdan çıkarmak değil, sevdiğiniz her şeyi yeterli ve dengeli bir şekilde tüketmektir.

       Unutmayın ki; siz ve bedeniniz değerlisiniz. Kendiniz için en doğrusunu yapmaya özen gösterin.

silakarabent_z2126087Kişiye Özel Beslenme